Úvodní stránka » Používané léčebné postupy

Používané léčebné postupy

Jemná práce s tělem v rámci Bodypsychoterapie

Cílem těchto terapií je působit na tkáně, které si uchovávají nezpracované prožitky formou svalového nebo vazivového napětí. Záměrem je uvolnit tuto informaci z těla a pomoci klientovi žít v těle vědomě a radostně :-). Do konceptu Bodypsychoterapie patří tzv. Biodynamické masáže:


Základní diagnostická masáž = záměrem je vyhledat napětí v těle na úrovni struktury i energie. Při této masáži provádí terapeut zároveň diagnostiku i terapii jemnými krouživými pohyby.

Oživující (orgonomická masáž) = pomáhá obnovit proudění energie v těle a podpořit sebeuzdravující síly organismu

Lifting kloubů = pomáhá k uvolnění napětí kloubů na horních a dolních končetinách a také v oblasti hlavy. Uvolnění je dosaženo pomocí kombinace pasivního pohybu a jemné trakce v kloubech.

Biorelease masáž = provádí se s olejem. Záměrem této masáže je uvolnění napětí a dosažení relaxace pomocí jemných krouživých pohybů

Masáž Exit = je určená k uvolnění napětí zejména z oblasti hlavy, rukou a nohou. Pomáhá při pocitu vnitřního napětí a tlaku.

Masáž obličeje = zaměřená na uvolnění hlavy a obličeje. Tato masáž je velmi jemná a přináší hlubokou relaxaci.

Masáž hrudníku = uvolňuje hrudník, zaměřená na podporu relaxace dýchání.

Masáž břicha = podporuje relaxaci, dýchání a peristaltiku .


Kotraindikace masáží (zákaz nebo nevhodnost masáže):

  • při nádorových onemocněních
  • při akutním zranění
  • při infekcích a zánětech
  • po požití drog, v opilosti
  • první trimestr těhotenství


Reflexní terapie (RT)

Tato metoda je používána různými národy cca 5000 let. Názory na mechanismus účinku se liší. Předpokládá se, že RT funguje přes dráhy (meridiány) nebo na podkladě svislých zón, které prochází celým tělem. Mechanismus účinku tedy není jednoznačný, ale jisté je, že tato terapie funguje.


Mobilizace kloubních blokád

Tyto techniky vychází z manuální medicíny a osteopatie. Jejich cílem je obnovit tzv. joint play ( pružení v kloubu, které je nutné pro jeho správnou funkci). Blokády kloubů mohou působit bolest lokální, i přenesenou od místa příčiny. Mohou být také zdrojem dráždění nervového systému a vnitřních orgánů.


Vojtova metoda (dospělí klienti)

Využívá pozic z vývojové kineziologie ( pohybový vývoj člověka od miminka k schopnosti samostatné chůze a k zvládnuté pohybové koordinaci). Výběrem vhodné pozice a tlakem na tzv. „zóny“ dostává tělo informaci, jak má být pohyb proveden správně.


Spirální dynamika

Základem této terapie je zjištění, že pohyb v každém kloubu probíhá v „osmičkách a spirálách“. Tato terapie navozuje tento pohyb v jednotlivých kloubech a následně v celém těle.

 


Novinky - akce

18. 3. 2016
Pozvánka na přednášku o Biodynamických masážích

Dům Rukou Světla, 18.3. 2016 od 18.30, cena: 150 Kč.
Více informací >>>

archív

Kontakt

Bc. Alexandra Klozová
fyzioterapeutka
regenerační
a rekondiční služby

Dům Rukou Světla
Liblická 5
19000 Praha 9
+420 732 18 62 14

 

Oblíbené odkazy